alternatywnie ;)

.
Alternatywnie, czyli: 
- trochę w kuchni, a trochę obok niej,
- o ziołach (i innym zielsku),
- dietach (oczywiście tylko tych cudownych ;)
- i innych naturalnych metodach, które wypróbowałam lub mam zamiar wypróbować. Dobrych na wszystko. :)


***
1. Żucie (ssanie) oleju.
(oil pulling)
     Ssanie oleju, to metoda oczyszczania organizmu z toksyn, której twórcą jest prof. Michał Tombak. Do płukania jamy ustnej  wystarczy każdy rodzaj oleju tłoczonego na zimno, jednak najlepsze właściwości wykazuje olej słonecznikowy, arachidowy lub oliwa z oliwek. Podobno taka kuracja pomaga w leczeniu m.in. anemii, miażdżycy, egzemy, obrzęków, chorób przewodu pokarmowego czy reumatyzmu... (link)

***
2. Herbata lipowa.
(herbata z miodem, z jabłkiem, napar)

     Herbatka (napar) z kwiatów lipy działa napotnie i przeciwzapalnie, ale też wspomaga wydzielanie soków żołądkowych i koi nerwy. Ma wiele dobroczynnych właściwości dla naszego organizmu.
     Pita dla przyjemności od czasu do czasu na pewno nie zaszkodzi, a jeszcze wspomoże wydzielanie żółci i moczu, i dobrze wpłynie na konsystencję krwi. Uspokoi nadmierne napięcie i pobudzenie, pomoże zasnąć... (link)

***
3. Syrop sosnowy (z pędów majowych).
(syrop gotowany, nalewka sosnowa)

     Jest doskonały na kaszel i przeziębienie. Smaczny i aromatyczny... (link)

***
4. Zakwas z buraków.
(naturalny kwas buraczany)

     Zakwas ma piękny, buraczkowy kolor i w kieliszku wygląda bardzo elegancko. Ja lubię trochę go rozcieńczyć wodą, ale można pić go bez dodatku wody, jest naprawdę smaczny. I zdrowy...(link)

***
5. Cukier waniliowy domowej roboty.
(koniec z syntetyczną waniliną)

     Często w przepisach pojawia się cukier waniliowy. Wtedy sięgam po cukier z wanilią własnej roboty. Od dawna już nie kupuję cukru z waniliną, zdecydowanie wolę ten domowy, z wanilią... (link)

***
6. Herbatka mistrzowska Stefanii Korżawskiej.
(rozgrzewająca cały organizm)

     Herbatka mistrzowska pani Stefanii Korżawskiej, to przede wszystkim napój rozgrzewający. Zapewnia ciepło całemu organizmowi...(link)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

:)

Related Posts with Thumbnails