poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Stop dla GMO...

.
     Dlaczego mam się godzić na GMO? Chciałabym decydować o tym co jem...


     W Senacie zakończyły się głosowania nad ustawą o nasiennictwie. Senat przyjął tę ustawę bez poprawek.

     Nowa ustawa o nasiennictwie otwiera Polskę na uprawy GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy) oraz spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion.

     Zgodnie z przyjętą procedurą ustawa zostanie przekazana, za pośrednictwem Sejmu, do Prezydenta w celu podpisania jej.
     Jedynie poprzez bombardowanie Prezydenta żądaniami, aby nie podpisał tej ustawy możemy mieć nadzieję, że unikniemy katastrofy nieodwołalnego zakażenia naszego łańcucha pokarmowego przez GMO i odebrania przyszłym pokoleniom możności zdrowego, tradycyjnego jedzenia.


Podpisz petycję:

Więcej informacji:
http://www.icppc.pl/antygmo/
http://teraz-polska.blogspot.com/
http://bomimi.decostyl.pl/2011/07/25/jeszcze-dzis-mozesz-to-zmienic-stop-gmo/
http://myzorki.wordpress.com/2011/07/24/stop-dla-gmo-w-polsce/


***

     "Najpopularniejszą rośliną transgeniczną jest soja. Kolejne to: kukurydza i rzepak. Uważam, że wszyscy powinniśmy mieć świadomość tego, co jemy.

     W Polsce szczególną uwagę należy zwracać, kupując olej roślinny, gdyż do jego produkcji często wykorzystuje się transgeniczną soję i rzepak. W 2006 r. Greenpeace opublikował przewodnik zakupowy „Czy wiesz, co jesz?”. Zawiera on czarną listę, na której znajdują się produkty zawierające składniki GMO. Na liście są m.in. produkty takich marek jak:
Wedel, Danone, Krakus, Yano, PEK, Tygryski, Constar, Agryf, La Siesta, Mazury, Ekodrob, Suwalskie Zakłady Drobiarskie, Animex Południe, Morliny, Zakłady Mięsne „Mazury” w Ełku, Zakłady Mięsne Mazury (Grupa Animex).

Źródło: Bartosz Machalica, Przegląd (11/2008)"

W tych europejskich krajach już wprowadzono zakaz upraw GMO: Francja, Włochy, Węgry, Grecja, Luksemburg, Austria, Bułgaria.

Aktualna lista Greenpeace z 2011 r. "Wiesz co jesz".

.

1 komentarz:

:)

Related Posts with Thumbnails